Elveszettnek hitt levelek és egy jelentős értékkel bíró szerelmes levél: csaknem 80 ezer dollárért (19 millió forintért) kelt el Joe DiMaggio válni készülő feleségéhez, Marilyn Monroe-hoz írott szerelmes levele.
Az idén nyáron elhunyt Lehel Miklós, az MTI örökös tudósítójának személyes tárgyai mellett sajtófotókat, karikatúrákat, nevezetes lapszámokat és szerkesztőségi leveleket is kínál a szerdai jótékonysági árverés.
A vezérőrnagy, aradi vértanú nemrég előkerült, nagybátyjához írt búcsúlevelét 14 millió forintért vette meg az állam a Központi Antikvárium péntek esti budapesti árverésén.
Védetté nyilvánítási eljárást indítottak Nagysándor József vezérőrnagy, aradi vértanú nemrég előkerült, nagybátyjához írt búcsúlevele ügyében.
A komoly anyagi veszteségek mellett egy bypassműtéten is átesett az egykoron szédületes karriert befutott filmszínész.
Elárverezik Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című művének első eredeti illusztrációját december 9-én az Artcurialnál - jelentette be csütörtökön a párizsi árverési ház.
A Virág Judit Galéria november 26-án mutatta be Berény Róbert Alvó nő fekete vázával című festményét. A több tízmilliót érő alkotás kalandos hazatérése a Stuart Little kisegér című filmmel kezdődött.
Adolf Hitlernek tulajdonított festmény került kalapács alá a hétvégén Németországban. A Müncheni anyakönyvi hivatal című akvarell 133 ezer euróért (több mint 40 millió forint) kelt el a nürnbergi Weidler aukciós ház szombati árverésén.
Az értékes darabért a Los Angeles-i árverésen előzetesen akár 800 ezer dolláros árat vártak a szervezők. A Nate D. Sanders aukciósház a hétvégén közölte, hogy a sikertelen árverés után most megkísérli aukción kívül eladni az aranyozott szobrot, amely jelenleg egy magángyűjtő tulajdona.
Megválik fegyvergyűjteménye egy részétől Alain Delon 78 éves francia filmsztár. A december 1-jei árverésen 80 tételt kínálnak eladásra, köztük egy Steve McQueentől ajándékba kapott Winchester puskát.
Hitler-akvarellt árvereznek el Németországban. A Weidler Aukciósház vezetője a hatalmas érdeklődésből kiindulva, akár ötvenezer eurós bevételt is elképzelhetőnek tart.
Rekordáron keltek el az amerikai szürrealista művész fotói és képei munkáinak eddigi legjelentősebb árverésén, a francia fővárosban: a 400 műtárgyért összesen 2,7 millió eurót (826 millió forint) fizettek.