Az idén nyáron elhunyt Lehel Miklós, az MTI örökös tudósítójának személyes tárgyai mellett sajtófotókat, karikatúrákat, nevezetes lapszámokat és szerkesztőségi leveleket is kínál a szerdai jótékonysági árverés.
A vezérőrnagy, aradi vértanú nemrég előkerült, nagybátyjához írt búcsúlevelét 14 millió forintért vette meg az állam a Központi Antikvárium péntek esti budapesti árverésén.
Védetté nyilvánítási eljárást indítottak Nagysándor József vezérőrnagy, aradi vértanú nemrég előkerült, nagybátyjához írt búcsúlevele ügyében.
A komoly anyagi veszteségek mellett egy bypassműtéten is átesett az egykoron szédületes karriert befutott filmszínész.
Elárverezik Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című művének első eredeti illusztrációját december 9-én az Artcurialnál - jelentette be csütörtökön a párizsi árverési ház.
A Virág Judit Galéria november 26-án mutatta be Berény Róbert Alvó nő fekete vázával című festményét. A több tízmilliót érő alkotás kalandos hazatérése a Stuart Little kisegér című filmmel kezdődött.
Adolf Hitlernek tulajdonított festmény került kalapács alá a hétvégén Németországban. A Müncheni anyakönyvi hivatal című akvarell 133 ezer euróért (több mint 40 millió forint) kelt el a nürnbergi Weidler aukciós ház szombati árverésén.
Az értékes darabért a Los Angeles-i árverésen előzetesen akár 800 ezer dolláros árat vártak a szervezők. A Nate D. Sanders aukciósház a hétvégén közölte, hogy a sikertelen árverés után most megkísérli aukción kívül eladni az aranyozott szobrot, amely jelenleg egy magángyűjtő tulajdona.
Megválik fegyvergyűjteménye egy részétől Alain Delon 78 éves francia filmsztár. A december 1-jei árverésen 80 tételt kínálnak eladásra, köztük egy Steve McQueentől ajándékba kapott Winchester puskát.
Hitler-akvarellt árvereznek el Németországban. A Weidler Aukciósház vezetője a hatalmas érdeklődésből kiindulva, akár ötvenezer eurós bevételt is elképzelhetőnek tart.
Rekordáron keltek el az amerikai szürrealista művész fotói és képei munkáinak eddigi legjelentősebb árverésén, a francia fővárosban: a 400 műtárgyért összesen 2,7 millió eurót (826 millió forint) fizettek.
Több millió dollár folyt be Madonna ruháiból, egy dzsekije 252 ezer dollárért (62 millió forintért) kelt el egy hírességek relikviáiból rendezett árverésen a hét végén Los Angelesben.