Kultúrpart

Emlékek és sajtótörténeti ritkaságok

2014. 12. 09. | Kultúrpart

Az idén nyáron elhunyt Lehel Miklós, az MTI örökös tudósítójának személyes tárgyai mellett sajtófotókat, karikatúrákat, nevezetes lapszámokat és szerkesztőségi leveleket is kínál a szerdai jótékonysági árverés.

tovább
A kis herceg eredetiben

A kis herceg eredetiben

2014. 11. 28. | Kultúrpart

Elárverezik Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című művének első eredeti illusztrációját december 9-én az Artcurialnál - jelentette be csütörtökön a párizsi árverési ház.

tovább
Elárverezték Hitler egy festményét

2014. 11. 24. | Kultúrpart

Adolf Hitlernek tulajdonított festmény került kalapács alá a hétvégén Németországban. A Müncheni anyakönyvi hivatal című akvarell 133 ezer euróért  (több mint 40 millió forint) kelt el a nürnbergi Weidler aukciós ház szombati árverésén.

tovább
Nem volt vevő James Cagney Oscar-díjára

2014. 11. 23. | Kultúrpart

Az értékes darabért a Los Angeles-i árverésen előzetesen akár 800 ezer dolláros árat vártak a szervezők. A Nate D. Sanders aukciósház a hétvégén közölte, hogy a sikertelen árverés után most megkísérli aukción kívül eladni az aranyozott szobrot, amely jelenleg egy magángyűjtő tulajdona.

tovább
Alain Delon megszorult?

Alain Delon megszorult?

2014. 11. 21. | Kultúrpart

Megválik fegyvergyűjteménye egy részétől Alain Delon 78 éves francia filmsztár. A december 1-jei árverésen 80 tételt kínálnak eladásra, köztük egy Steve McQueentől ajándékba kapott Winchester puskát.

tovább
Man Ray mindent vitt Párizsban

2014. 11. 17. | Kultúrpart

Rekordáron keltek el az amerikai szürrealista művész fotói és képei munkáinak eddigi legjelentősebb árverésén, a francia fővárosban: a 400 műtárgyért összesen 2,7 millió eurót (826 millió forint) fizettek.

tovább
süti beállítások módosítása