Rendhagyó kiállítás nyílt a G13 Galériában szerdán, Baráth Áron festőművésznek a Segal Viktor nemzetközi hírű szakács első, Színek és ízek című könyvét illusztráló munkáiból.
Az egyik festményen, a kacsaételeket bevezető képen, a fehér kartonra kefével, partvissal, söprűvel, szivaccsal - ami a festő kezeügyébe kerül - széles vonásokkal fölrakott szürke, vörös, zöld, bordó, fekete színek láthatók, amelyek így együtt a barnásvörösre sült kacsát idézik.
A halas étkeket fölvezető festmény fehér, kék és fekete színeivel tengert mutat, s mint kiderült, Segal Viktornak ez a kedvence. A rizshez tartozó festmény maga az ősrobbanás, ugyanis a nagy fekete széles vonal tetejéről milliónyi rózsaszín buborék gurul szanaszét.
A szakácskönyv kiadója kereste meg Baráth Áront, hogy készítsen illusztrációkat. A festészet mellett a fiatalember két évig szakácskodott, mert úgy tartja, hogy az étel elkészítése a piactól a konyhán át a tányérig maga a teremtés, tehát kreatív dolog.
Segal Viktor az úgynevezett fúziós gasztronómia művelője, vagyis a különböző nemzetek konyháinak alapanyagait ötvözi a legújabb főzési technológiákkal, így nem fogásonként szerkesztették meg a könyvet, hanem alapanyagonként, ezeket a fejezeteket Baráth Áron képei választják el egymástól.
A könyvhöz készített képei önálló műalkotásokként is kifejező erejű, hatásos munkák, ezt igazolja a kiállítás is, amely január 29-ig tart nyitva. Baráth Áron 1980-ban született Újvidéken. 11 éves volt, amikor a család Magyarországra költözött. A Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában érettségizett, majd a Magyar Képzőművészeti Egyetemen szerzett diplomát. 2003-tól nyolc kiállítása volt Magyarországon és a szerbiai Vajdaságban. Az édesapja Baráth Ferenc Munkácsy-díjas tervezőgrafikus.
Forrás: MTI