A híres zeneszerző negyed századon keresztül írt filmzenéket, többek közt Merchant Ivory filmjeihez. A kétszeres Oscar-jelölt alkotó Parkinson kórban szenvedett, és 71 évesen halt meg.
Richard Robbins alkotói stílusában a pazar zenekari felállást a minimalista kísérőzenével keverte. Sikerének hátterében ezen kívül az a módszer állhat, ahogy egyszerre volt képes a film komplexitását és a szereplők pszichológiai jellemzőit felidézni zenéjével.„Mikor rájövök, milyen érzelmek kötnek a szereplőhöz, akkor jön el a pillanat, amelytől számítva már túl vagyok a zene komponálásának legnehezebb részén” - árulta el egy korábbi interjúban. „Annyira egyszerű jelenetnél is érkezhet ez a felismerés, mint mikor a színész belép a szobába, vagy lesétál egy lépcsőn. A Napok romjai (Remains of the day) című film esetében ez akkor történt, mikor először megláttam Emma Thompsont végigvonulni a folyosón a kamera felé.”
Az első háttérzene, amelyet James Ivory rendező és Ismail Merchant producer filmjéhez írt, az 1979-es Európaiak (The Europeans) volt. Ezt követően több mint két tucat filmhez komponált zenét, amelynek Merchant volt a producere vagy Ivory rendezte.
Két egymást követő évben a legjobb háttérzenének járó Oscar-díjra is jelölték: 1992-ben a Szellem a házban (Howards End) filmért, egy évvel később pedig a Napok romjaiért kapta meg majdnem az arany szobrocskát.
A filmzenéiről ismert, Parkinson kóros zeneszerzőt november 7-én, otthonában érte a halál.
Forrás: Hollywood Reporter