Saját édesapját, a náci propagandafilmekben való szerepléséért sokak által elítélt Heinrich Georgét fogja eljátsszani Németország egyik legjobban foglalkoztatott színésze, Götz George.
Ez az első eset, hogy a német tévésztár, aki leginkább Schimanski felügyelőként ismert a Tetthely című krimisorozatból, a nyilvánosság előtt foglalt állást vitatott múltú apja ügyében. „Használták őt, ő pedig hagyta, hogy használják” - mondta Götz George, aki igyekezett a lehető leghitelesebben felidézni apjának figuráját. Azt nem árulta el, hogy mi késztette a családi múlt sok évtized utáni feldolgozására, az indítékról azt mondta, hogy az túlságosan intim jellegű a kitárgyaláshoz.A több német tv-társaság koprodukciójában készült dramatizált dokumentumfilm olyan megszállott színészként mutatja be Heinrich Georgét, aki bármi áron, politikára és ideológiára fittyet hányva, játszani akar.
Heinrich George (1893-1946) nemzedékének egyik legnagyobb színésze volt, későbbi megítélését azonban meghatározta - sőt az életébe került -, hogy olyan náci propagandafilmekben vállalt főszerepet, mint a Jud Süss vagy a Kolberg. 1946-ban, 52 évesen meghalt a sachsenhauseni szovjet fogolytáborban, ahova a náci rezsim idején vállalt szerepe miatt került.Az apját utoljára hatévesen látó Götz George és bátyja, Jan sok személyes holmival, köztük édesanyjuk leveleinek az átadásával járult hozzá a George című produkcióhoz. Az alkotók között kezdettől egyezség volt, hogy a film nem szépíti meg az apa történetét.
Az apáról szóló film a kimerülés szélére sodorta a 74 éves sorozatsztárt a forgatás gyorsasága és a szerep nehézségei, például amiatt, hogy egy hatalmas műpocakot kellett viselnie. A dokudrámát, amely Joachim A. Lang rendező szerint arról is szól, hogy milyen felelősséget visel egy művész a diktatúrában, július 24-én tűzi műsorára az ARD tévé.Forrás: hvg.hu