Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Terjed a Tavaszi Szél

Terjed a Tavaszi Szél

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 17.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

A világ több mint száz országában mutatja be egyszerre a C Music Television nevű zenecsatorna Havasi Balázs legújabb zenei videóját.

A közlés szerint a kizárólag klasszikus és filmzenei klipeket sugárzó csatorna érdeklődését Havasi Balázs Tavaszi Szél - Kultúrák Hídja című videoklipje keltette fel, amelyben a zongoraművész, zeneszerző az egyik legismertebb magyar népdalt rendhagyó módon, világzenei környezetbe helyezve dolgozta fel.


„Az egyedülálló látványvilágot kínáló videó a magyar közönségnek köszönhetően az elmúlt két hétben Magyarország legnépszerűbb videója lett a YouTube-on. Erre a klasszikus zenében szokatlan sikerre figyelt fel a C Music TV szerkesztősége is" - olvasható az összegzésben.

A közlemény felhívja a figyelmet arra, hogy a zenecsatorna külföldön a legtöbb kábeltelevízió alapcsomagjában szerepel, így a Tavaszi szél - Kultúrák Hídja videoklip széles rétegekhez jut majd el Európában, Ázsiában, Afrikában és a Közel-Keleten.

Havasi Balázs
A világzenei tételben a zongoraművész-zeneszerző mellett a népzene olyan szakavatott ismerői képviselik a magyar zene hagyományait, mint Szirtes Edina Mókus, Szokolay Dongó Balázs, vagy a Liszt Ferenc Zeneakadémia népzene tanszakának hallgatói. A kompozíció, amelyben a Budafoki Dohnányi Zenekar, valamint Endi, a Hooligans zenekar dobosa és Andrejszki Judit is közreműködik, „hidat ver a magyar és a nemzetközi kultúra közé, hiszen egyszerre szimbolizálja a népek különbözőségét és a zene egyetemességét" - olvasható a közleményben. A zenei tétel hangszerelője és karmestere Pejtsik Péter.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Videó Zene Tévé Magyarok Világzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337924464

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása