A magyar arisztokrácia tündöklő élete a 17-19. századi Habsburg-uralom alatt címmel nyílt kiállítás hétfőn Szöulban. Többek közt a Szent Korona másolatát is bemutatják.
A művészetek kedvelőit és a Magyarország iránt érdeklődő látogatókat a múzeum előterében turisztikai kiállítás és vetítés, valamint a Magyar Nemzeti Múzeum legértékesebb műtárgyait bemutató 3D-s film is várja. A kiállítást a nagyközönség december 3-ától 2014. március 9-éig látogathatja, ezt követően pedig a tárlat a palotamúzeumból a tegui Keimjung Egyetem múzeumépületébe költözik, ahol 2014. április 1-jétől június 14-éig lesz megtekinthető.
A kiállítást abból az alkalomból rendezik meg, hogy Magyarország és Dél-Korea jövőre ünnepeli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 25. évfordulóját. Az ehhez kapcsolódó eseménysorozatot ez a tárlat nyitja meg. A rendezvény alkalmából Csorba László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója előadásokat tart a múzeum és Magyarország történelméről.
A kiállítást Magyarország szöuli nagykövetsége támogatta. Csaba Gábor nagykövet úgy nyilatkozott, hogy a Szöuli Nemzeti Palotamúzeum az utolsó koreai királyi dinasztia életét mutatja be a fennmaradt könyvek, dokumentumok, műtárgyak és használati tárgyak segítségével. Mindezt kiegészítik a tematikus kiállítások, amelyek révén a külföldi uralkodóházak és arisztokraták hétköznapjaiba adnak betekintést. A múzeum eddig csak ázsiai partnerekkel dolgozott együtt, az európai országok közül elsőként Magyarországot választották a kapcsolatépítésre.
Csaba Gábor kiemelte: a palotamúzeumot naponta mintegy ötezren keresik fel. A diplomata abban bízik, hogy a látogatók egy része a múzeumban szerzett élmények alapján úgy dönt, tovább mélyíti ismereteit Magyarországról, és többen akár el is látogatnak hozzánk.
A nagykövet arról is beszámolt, hogy a diplomáciai kapcsolatok felvételének évfordulója alkalmából szervezett program csaknem teljes egészében összeállt, és szinte minden hónapra jut egy magyar vonatkozású kulturális esemény Dél-Koreában. Komolyzenei koncertek, népzenei és cigányzenei előadások, kórusok fellépései, konferenciák és kiállítások teszik változatossá a programot. Mivel nincs magyar kulturális intézet Szöulban, a nagykövetség koreai partnerek bevonásával készíti elő a programsorozatot.
Csaba Gábor hangsúlyozta: az évfordulót jövő februárban ünnepelik, és ezzel összefüggésben Martonyi János külügyminiszter, Hende Csaba honvédelmi miniszter és legutóbb Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szöuli tárgyalásain is felmerült, hogy a két ország jól működő együttműködését miként lehetne továbbfejleszteni, új területekre kiterjeszteni. A jövő év részben erről szól majd, és remélhetőleg az együttműködés új elemeiről a tervezett magas szintű látogatások keretében dönthetnek - emelte ki a nagykövet.
Forrás: Hirado.hu