Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Itthon is bemutatták a díjnyertes Káin gyermekeit

Itthon is bemutatták a díjnyertes Káin gyermekeit

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 11. 20.
Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Kedden volt az év egyik nagy hatású dokumentumfilmjének, a Káin gyermekeinek a magyarországi díszbemutatója. Az HBO és a Campfilm közösrendezvényén részt vett a dokumentumfilmes szakma, a sajtó és az alkotók is.

Gerő Marcell dokumentumfilmjét, a Káin gyermekeit nagy várakozások előzik meg itthon, hiszen a nemzetközi porondon már bizonyított: részt vett a világ egyik legrangosabb A-kategóriás filmes szemléjén, a 62. San Sebastian Filmfesztiválon, valamint számos egyéb neves szakmai rendezvényen a világ minden táján.

Az HBO-n november 27-én debütáló dokumetumfilm Monory Mész András 1985-ben Magyarországon készült Bebukottak című dokumentumfilmjét tekinti kiindulópontnak: a Bebukottak hat gyilkosságért elítélt tizenévest mutat be Tökölön, Magyarország egyik legkeményebb börtönének falain belül. A Káin gyermekei a fiatalkorúak bebörtönzésének életükre gyakorolt hatásait kutatja: a Bebukottak három szereplőjének életét mutatja be 30 évvel a büntetésük megkezdése után.

A Káin gyermekeinek hazai díszbemutatójára kedden este került sor az Uránia Nemzeti Filmszínházban, ahol megjelentek a dokumentumfilmes szakma és a sajtó jeles képviselői, valamint a Káin gyermekeinek és a Bebukottaknak az alkotói is. A vetítés előtt Monory Mész András, a Bebukottak rendezője és az est tiszteletbeli házigazdája köszöntötte a résztvevőket, majd az HBO Europe saját gyártású dokumetumfilmjeiért felelős producere, Hanka Kastelicova mondott pár szót az alkotókkal való sikeres együttműködésről, a film rendezője, Gerő Marcell pedig röviden ismertette a film háttértörténetét. A vetítést követően a közönség vastapssal köszöntötte a Káin gyermekei színpadra lépő alkotóit, valamint a Bebukottak jelenlévő stábját is.


A hazai közönség elsőként az HBO csatornáján, valamint az HBO GO-n láthatja a filmet november 27-én, jövő hét csütörtökön 23:00 órai kezdettel.

A Káin gyermekei várhatóan jövő év elején kerül a hazai mozikba.

A magyar–francia koprodukcióban készült film producere László Sára, Jacques Bidou és Marianne Dumoulin. Az alkotás a Campfilm, a JBA Production és az Arte France gyártásában, az HBO Europe koprodukciójában jött létre.

A Káin gyermekei eddigi fesztiválszereplései és díjai:

62nd International Film Festival de San Sebastian, Spanyolország (A kategória)

10th Zurich Film Festival, Svájc

8th Abu Dhabi Film Festival, Egyesült Arab Emírségek

Jihlava International Documentary Film Festival, Csehország

Stockholm Film Festival, Svédország

IDFA, Hollandia

11. Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál - Diákzsűri díja a legjobb emberi jogi dokumentumfilmnek

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Dokumentumfilm Magyar film Filmpremier

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • A boldogság nyomában A boldogság nyomában
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477939712

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása