Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Botrányos jelenetek: terroristák vagy hősök?

Botrányos jelenetek: terroristák vagy hősök?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 04. 19.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy dokumentumfilm borzolta fel a kedélyeket az Isztambuli Nemzetközi Filmfesztiválon. A Bakur (Észak) című film vetítését az utolsó pillanatban lefújták, mert a török kulturális minisztériumtól nem kapott regisztrációs engedélyt.

Emiatt több mint húsz török rendező visszavonta filmjét a fesztiválról a cenzúra elleni tiltakozásul. A Bakur a betiltott Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) harcosainak mindennapjait mutatja be.

Jelenet a filmből (Fotó: hu.euronews.com)

„1985 óta vagyok újságíró. Mindenki ismeri, hogy milyen stílusban foglalkozom ezzel a témával. Az emberek tudják, hogy megbízhatnak bennem, nem ferdítem el a dolgokat és a tényeket” – magyarázza Ertuğrul Mavioğlu rendező, újságíró.

A dokumentumfilmet 2013-ban és tavaly forgatták a tűzszünet idején. Három hegyi táborban követi nyomon a gerillák életét. Férfiakat és nőket mutat be, akik fegyvert fogtak, mint mondták, a kurd nép jövője érdekében. A Bakur arról is szól, hogy a nemzeti identitásért küzdő PKK-ban egyre több nő is szerepet vállal.

„Ez a film nem csak a nőkről szól. Elmentünk a PKK törökországi táboraiba, ahol nők is voltak, velük is készítettünk interjút. Az ő véleményüket is be akartuk mutatni, és azt, hogy mit szeretnének elérni. Nem mi mondjuk el a történetet, hanem ők mindannyian, férfiak és nők. Mi harmadik szemként voltunk ott.”

A filmezés nagyon nehéz volt. A stábnak veszélyes hegyi ösvényeket is meg kell másznia, néha olyan magasságban, ahol kevés az oxigén.

„Időbe telik alkalmazkodni a gerilla életstílushoz, kemény volt. Megbetegedtünk a víztől, az ételtől, a legyektől és a rovaroktól.”

A film bensőséges képet ad azoknak a gerilláknak az életéről és nézeteiről, akik régóta harcolnak a török hadsereg ellen. Egyesek szerint a dokumentumfilm túlságosan együttérző a PKK harcosaival. A török kormány szerint a film terroristák propagandája.

A film vetítését épp akkor akadályozták meg az isztambuli fesztiválon, amikor béketárgyalások folynak a PKK vezetői és a török kormány között. A film körüli botrány miatt pont azok a viták maradnak el, amelyek annak tartalmáról szóltak volna.



Forrás: Euronews

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Törökország Dokumentumfilm Cenzúra Filmfesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak
  • Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937943498

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard