Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Így menekült meg a Nobel-díjas diáklány

Így menekült meg a Nobel-díjas diáklány

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 06. 23.
Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
2025-05-16 15:00:00

Mindenféle felvezetés nélkül, tegnap megjelent a Bëlga új nagylemeze Egyre gondolunk címmel. A dalok az

Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
2025-05-16 08:55:49

A produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely

Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

további bejegyzések a szerzőtől »

Az emberjogi harcos pakisztáni lány, Malala Juszufzai történetét bemutató dokumentumfilm várhatóan 2015 végén kerül a mozikba.

Az Oscar-díjas Davis Guggenheim alkotása megdöbbentő részletességgel mutatja be a Nobel-békedíjas emberjogi aktivista, Malala Juszufzai életét.

A National Geographic Channel és a FOX Searchlight Pictures együttműködik az Oscar-díjas rendező, Davis Guggenheim He named me Malala című új filmjének népszerűsítésében.

A pakisztáni Szvat-völgy, ahol Malala született 2008-tól teljesen a tálibok fennhatósága alá került, akik bezárták a lányiskolákat, betiltották a zenét, a televíziót és korlátozták a nők jogait. Júszafzai tiltakozásul az interneten kampányolni kezdett a tálib intézkedések ellen. Gul Makar (Búzavirág) álnéven írta blogbejegyzéseit, amelyekben a fundamentalisták uralma alatti mindennapjairól számolt be. Írásai a BBC brit közszolgálati televízió honlapján is megjelentek és nagy nyilvánosságot kaptak.

Az emberjogi harcos pakisztáni diáklányt 2012-ben tálib szélsőségesek több lövéssel megsebesítették egy iskolabuszon a pakisztáni Szvát-völgyben. A támadás idején mindössze 15 éves lány emberjogi tevékenysége és a fundamentalista tálib uralom ostorozása miatt került a terroristák célkeresztjébe. A merényletben szerzett sebeiből Malala csodával határos módon felépült, és mára a nők tanuláshoz való jogát szorgalmazó mozgalom egyik élharcosává vált. A rászorulók támogatására Malala Fund néven alapítványt hozott létre, munkásságát pedig 2014-ben Nobel-békedíjjal ismerték el. A dokumentumfilm Malala életének a merénylet előtti és utáni szakaszát is bemutatja.

„Számunkra, akik vezető szerepet töltünk be a globális jelentőségű történetek emberekhez való eljuttatásában, nem pusztán megtiszteltetés részt venni ebben a projektben, hanem egyenesen kötelesség. A film műsorra tűzésével célunk, hogy emberek millióival ismertessük meg Malala történetét és a lányok tanuláshoz való jogáért vívott harcát” – mondta Courteney Monroe, a National Geographic Channels vezérigazgatója.

A He Named Me Malala forgatásán (Fotó: deadline.com)
A neves rendező, Davis Guggenheim Malala életének valamennyi szeletét elénk tárja a filmben: többek közt megismerjük, miként vívja a fiatal lány emberjogi harcát családja odaadó támogatásával; látjuk őt az ENSZ ülésein szenvedélyesen szónokolni; és látjuk hazatérve „egyszerű” fiatal pakisztáni lányként szülei és testvérei körében.

A film mozipremierjéhez kapcsolódóan a Malala Fund nemzetközi gyűjtőakciót szervez a tizenéves lányok magas színvonalú középszintű iskoláztatásának támogatására.


tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Nobel-díj Pakisztán Dokumentumfilm Nő Esélyegyenlőség Emberi Jogok

Ajánlott bejegyzések:

  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • Ki volt az egyetlen, akit Sztálin igazán szeretett? Ki volt az egyetlen, akit Sztálin igazán szeretett?
  • 79 éve születtek a felvidéki magyarság sorsát megpecsételő Beneš-dekrétumok 79 éve születtek a felvidéki magyarság sorsát megpecsételő Beneš-dekrétumok
  • A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company
  • 5+1 női Star Wars karakter, akik példaképek lehetnek az új generációk számára is 5+1 női Star Wars karakter, akik példaképek lehetnek az új generációk számára is

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797945230

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard