A rendszerváltozás utáni zenei underground közeget és magát a kort mutatják be dokumentumfilm-sorozatukban a BP underground alkotói, az első rész a hardcore-ral és a punkkal foglalkozott.
Koltay Anna, a dokumentumfilm egyik rendezője elmondta: míg a 70-es, 80-as években a szocializmus ellen lázadó underground zenészekkel már több film és könyv is foglalkozott, a rendszerváltozás utáni időkről eddig nem készült átfogó munka. Őt és rendezőtársát, Turán Esztert az érdekelte, hogy a Vasfüggöny lehullása, a „nagy szabadság” eljövetele után mi hozta össze ezeket a csoportokat és mi zavarta őket. A film válasza, hogy a hirtelen jött változások közepette nagyon sokan nem tudtak mit kezdeni magukkal. „Zűrzavaros világ volt”, sokan vesztették el az állásukat, „lesüllyedtek, és ezekben a zenei közegekben találtak kapaszkodót” – elemezte.
A rendező beszámolt arról, hogy alkotótársával együtt járatosak ebben a közegben: míg Turán Eszter a 90-es évek közepét, addig ő a 90-es évek végét, a kétezres évek elejét élte meg ezen a színtéren. Fontosnak tartották, hogy a legfontosabb zenekarok kulcsfigurái megszólaljanak az 52 perces, archív felvételekkel teli dokumentumfilmben, emellett egy szociológus és újságírók elemzik ezt a korszakot „kicsit más szempontból”. Megfogalmazása szerint filmjükkel korlenyomatot szerettek volna létrehozni, és úgy látják, hiánypótló alkotás született, amely olyanokat is megmozgat, akik nem voltak részesei ennek a világnak.
"Dokumentumfilm sorozatunk első része a nyugati hatásokon alapuló, de abból valami egészen sajátosat létrehozó budapesti punk, és az abból, vagy a vele párhuzamosan kinőtt hardcore szubkultúrákat mutatja be. Az epizódban interjúk és eredeti archív felvételek segítségével mutatjuk be a Budapesten szerveződő hardcore/punk színteret és annak jelentős zenekarait. A film megidézi a szcéna kialakulását, olyan kultikus arcok visszaemlékezéseinek segítségével, mint Tizedes, a Marina Revüe, a Bandanas és a Tizedes meg a többiek legendás zenésze, a Böiler-es Riger Jani és Madár Andris, Rupaszov Tamás, a Trottel Records alapítója, Jancsics Dávid korrupciókutató szociológus, a Leukémia zenekar tagja vagy Uj Péter újságíró. Megszólalnak a hazai hardcore második hullámának népszerű zenekarainak, a Dawncore-nak és a Newborn-nak egykori tagjai: Soós Balázs, Fellegi Ádám, Jakab Zoltán, Szalkai Tibor, a Burning Inside zenekarból Török Attila, a Blind Myself-es Tóth Gergő és a Pannonia Allstars Ska Orchestra-ból Tóth Kristóf KRSA. Mesél a szubkultúrához fűződő viszonyáról a The Idoru-ból ismert Bödecs András, a Shellbeach-ből Somló Pali, a Bridge to Solace-ből Szollár Bálint és Kuttner Tamás, valamint Pándi Balázs újságíró és dobos, illetve Oltai Kata kurátor. Kibontakozik a két alkotó, Koltay Anna ás Turán Eszter személyes indíttatása is a témában. A film a sztorik és anekdoták mellett olyan – a hardcore/punkhoz köthető – legendás szórakozóhelyeket is megidéz, mint a Golgota utcai Fekete Lyuk, a Total Car a Nyugatinál vagy a Kultiplex a Kinizsi utcában." – vallják a film alkotói.
A dokumentumfilmet júliusban egyszer már bemutatták Budapesten, majd néhány napig online elérhető volt. Jelenleg az alkotók filmfesztiválokon igyekeznek szerepeltetni, az ősszel pedig országos turnéra indulnak, amelyen terveik szerint koncertekkel, közönségtalálkozóval egybekötve mutatják be a filmet.
A dokumentumfilm-sorozatban a többi szubkultúrát is bemutatják, a következő részekben a hip-hop, illetve a klasszikus rock és az alternatív vonal kerül előtérbe.