Ukrán nacionalisták pénteken vörös festékkel öntötték le a Kijev központjában álló Lenin-szobrot. Az incidens röviddel azután történt, hogy az Ukrajnai Kommunista Párt szervezésében leleplezték a szobrot, amelyet egy korábbi rongálás után állítottak helyre.
