A hétvége folyamán, a szlovéniai Mariborban került sor az Európai Ifjúsági Fórum döntésének nyilvánosságra hozatalára, melynek értelmében a döntőbe bejutott négy város közül, Kolozsvár nyerte el az Európa Ifjúsági Fővárosa címet 2015-re. A Kolozsvár Európa Ifjúsági Főváros 2015 projektet, a pályázást, valamint a szükséges előkészületeket a PONT csoport koordinálta. Az alábbiakban Farkas Andrást, a PONT csoport vezetőjét, a Magyar Ifjúsági Értekezlet alapító-tagját kérdeztük a döntésről, a projekt során a MIÉRT-el való együttműködésről, valamint a cím elnyerésének jövőbeli perspektíváiról.